Gazeteci Cihan Güner, 2 yaşındaki çocuğa tecavüz eden şahsı ‘suçlu’ göstermekten ifade verdi

Uşak’ta 2021 yılında Yaşar Ercan isimli bir şahıs tarafından darbedilen 2 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğradığı ortaya çıkmıştı. Darbedilen ve cinsel istismara maruz kalan 2 yaşındaki çocuk, yoğun bakım servisinden çıkarıldı. Daha önce de istismar, hırsızlık ve yaralamadan birçok dosyası bulunduğu öğrenilen Ercan, 41.5 yıl hapis cezasına çarptırılarak cezaevine gönderilmişti.

Gazeteci, krttv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Cihan Güner hakkında ise ilgili haberin yer aldığı internet linkini sosyal medya hesabından paylaşırken düştüğü not üzerine, Ercan’ı “suçlu gösterdiği” iddiasıyla dava açıldı. Mahkeme o davayla ilgili Güner’in bir kez daha savunmasına başvurdu.

Güner, 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ifade verdi. Güner, “Ceza almış birini suçlu göstermek de nedir?” diye sorarken “böyle bir suç oluşturulamaz” ifadelerini kullandı.

“BİZ BU DAVALARDAN AKLANIRIZ DA, SİZ KENDİNİZİ NASIL TEMİZE ÇEKERSİNİZ, HİÇ BİLMİYORUM!”

Mahkemede verdiği ifade sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Güner, “Uşak’ta 2 yaşındaki çocuğa tecavüz ettiği gerekçesiyle mahkemece 41.5 yıl cezaya çarptırılan ‘sapık’ı ‘suçlu göstermek’ ithamıyla Uşak’ta açılan dava nedeniyle İstanbul’da ifadeye çağrıldım. Biz bu davalardan aklanırız da, siz kendinizi nasıl temize çekersiniz, hiç bilmiyorum!” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir